UA

Виробник препаратів крові Biopharma відкрив завод-фракцінатор на Київщині

Виробник препаратів крові Biopharma,інвестиція Quarter Partners, ввів в експлуатацію завод-фракцінатор у Білій Церкві (Київська обл.), який є єдиним таким заводом у Східній Європі.
Завод вироблятиме альбумін (препарат для відновлення і підтримки циркуляції крові при пораненнях і травмах), імуноглобулін (білки крові) та фактор VIII (препарат для хворих на гемофілію). Потужність переробки становить від 250 тис. до 1 млн л плазми на рік.
На заводі встановлено обладнання світових виробників галузі: Stilmas, Olsa, GEA Westfalia, General Electric healthcare, Pall, Steriline.
За попередніми оцінками компанії, завдяки такому виробництву за найближчі п'ять років можна збільшити експортний потенціал із $15 млн до $200 млн. Крім того, виробництво дасть змогу здешевити закупівлі препаратів крові за рахунок вітчизняних лікзасобів і заощадити майже $100 млн. Також удвічі збільшиться обсяг податків від Biopharma до місцевого та державного бюджетів і досягне 300 млн грн на рік.
Будівництво і пуско-налагоджувальні роботи тривали близько чотирьох років. Загалом компанія інвестувала в будівництво заводу понад $75 млн.
Імунобіологічна фармацевтична компанія Biopharma входить до десятки найбільших українських виробників лікарських препаратів. Випускає більше ніж 20 імунобіологічних препаратів із плазми донорської крові, препарати, отримані за технологією рекомбінантних ДНК, і пробіотики.
У 2015 році компанія інвестувала $3,5 млн у реконструкцію Сумського обласного центру крові, який наразі забезпечує заготівлю 98,2% донорської крові та її компонентів у регіоні.
До групи компаній Biopharma входять ТОВ "Біофарма-інвест", ТОВ "Біофарма-плазма-інвест", ТОВ "Біофарма плазма", ТОВ "ФЗ "Біофарма".